Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Atrium za obchodními domy

Město Žďár nad Sázavou
Datum úterý 21. listopadu 2017

Souhrn: Zklamání v rodném městě.

Útvar a umístění: Panely v přímé linii na prostranství tzv. Atria čelem k zeleni. Možnost obejít byla po chodníku podél obchoďáku.

Úřad: Bez problému.

Počasí: Po většinu dne pršelo. Jediný důvod, proč jsme to nevzdali byla možnost mít petiční stolek pod střechou.

Reakce: Téměř všichni nás i nabízené letáky ignovali. Kdyby nám aspoň někdo občas vynadal, tak bychom se tolik nenudili. Jako rodák vím, že jsme byli na tom nevhodnějším místě, ale ten den tam na poměry chcípl pes. /Zde prosím majitele psů za prominutí, že objekty jejich nepomíjející lásky zase zmiňuji. Vždyť jak mi někteří z nich říkají - "Neberte si psi do huby, jsou to taky lidi!"/ Odpoledne aspoň prošli stovky studentů, kteří si docela dobře prohlédli panely a mluvili o tom mezi sebou. S námi se absolutně nebavili, byli jsme podivuhodně průhlední. Bylo dobře, že v čase studentů prakticky nepršelo, ale - a je mi opravdu líto - zábráni do prohlídky panelů si nabírali do bot voděnku v obří louži. Mládeži, kdybyste se aspoň trochu se mnou kamarádili, mohl jsem vás varovat, říkal jsem si.

Příhody: Jednomu studentovi vypadla z úst věta(zatím co joint mu kupodivu nevypad): "Dítě mi zničí život!" Říkám si, jak na to asi přišel, když sám o životě ještě nic neví. Ideály, a i ty marxistické, se jak vidno, dědí. No od nás se přesvědčit nedal, větu si vzít nenechal a šermoval s ní, dokud byl v doslechu. Vůbec mi to přijde jak v Kocourkově - jedni se pachtí, usilují se a vše investují do toho, aby dítě přišlo, neboť bez děcka je jejich život marný a bezesmyslu. Druzí zase dítěti přisuzují moc jejich život zničit. Nebuďme naivní blázni, dítě ani jedno z toho nedokáže, je taky jenom člověk.

Paní, která prodělala 3 spontánní potraty se svěřila, jak strašné pocity prožívala, ležíc na pokojích se ženami, které se naopak svých dětí přišly zbavit a posmívali se jí. Vidíme to jako totální bezohlednost a cynismus. Obé je, žel, nedílná součást zdravotnického systému, ve zmíněné oblasti zvláště. Čest vyjímkám, které vedou boj s touto hydrou.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 16.30h, panely vidělo asi 1 500 lidí.

Rozdáno 2 modely, 30 letáků. 28 podpisů.

Fotografie