Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Alšovo náměstí

Město Ostrava
Datum úterý 7. listopadu 2017

Souhrn: Bez sluníčka = bez nálady.

Útvar a umístění: Klikatá linie s možností obejít zbytkem náměstí.

Úřad: Na místě bez problému.

Počasí: Zataženo a zima a to svinská.

Reakce: Poněkud zamrzlejší než před dvěma lety na tomtéž místě, kdy jsme měli přes 200 podpisů. Ale i tak zájem o panely, o rozhovory méně.

Příhody: Jak jsem již ve zprávě ze včerejška zmínil, setkání s paní pracující 40 let ve zdravodnictví bylo hutné. To jsem psal o jejích zkušenostech s dětmi v adopci, nyní popíši, čím to vlastně začalo: Paní shlédla panely a přišla nám říct, celá rozhořčená, jak jí to štve a mrzí. Z porodnice, kde pracovala na oddělení, kde se zachraňují nemocné a předčasně narozené děti, ví, že se zachraňují i beznadějné případy. A to dohromady s faktem, že zdravé děti se zabíjejí zbytečně při potratu, jí vůbec nedává smysl. Viz video.

Táhli jsme to do tmy, neboť tam vydatně svítily lampy a panely měli ještě své diváky. To nás ale mohlo vyjít draho - z dáli přicházel hluk a k nám se blížil dav fotbalových fanoušků. Sbalit panely jsme neměli sebemenší šanci, tak jsme jen naházely materiály do stolku a dali ho stranou a doufali. Naštěstí to nebal Baník, ale nějaký univerzitní klub, tak nám jen trochu poškodili stolek, přes který se převalil dav.

Statistika: Akce trvala od 10.15h do 17h, panely vidělo asi 3 000 lidí.

Rozdáno 25 modelů, 100 letáků. 54 podpisů.

Fotografie