Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SŠ zdravotnická

Město Havlíčkův Brod
Datum pondělí 13. prosince 2021

Souhrn: Hnusné počasí, hlučná křižovatka, ale usměvavé slečny studentky.

Útvar a umístění: Dvojitá (nad sebou) linie panelů podél stěny podchodu obrázky směrem ke vchodu školy. Trojice nenásilných panelů na zemi při zábradlí u vstupu do podchodu. Každý, tedy krom studentů školy, se mohl drastickým panelům vyhnout podchodem.

Hluk a smrad od aut byl tak příšerný, že se sem asi vrátíme, až bude mít Brod obchvat. Poslouchat celý den cvakání semaforu je na palici.

Úřady: Z úřadu nám poslali nějaké svoje představy o rozestavění panelů atd. Vyhodnotil jsem to jako čirý alibismus, neboť při letmém pohledu do mapy musí být každému jasné, že jsou na obou nahlášených místech technicky naprosto neproveditelné.

Na místě bez problému, jen již tradiční diskuse s ředitelkou. Ta si stěžovala, že si lidé akci spojují se školou (vážně, někdo si myslí, že zdrávka aktivně vystupuje proti potratům?). Také se vytasila s adventem a vánocemi. Tak jsem připomněl, že součástí vánočního příběhu je vraždění neviňátek. "Ale vánoce jsou o pozitivních emocích," stála na svém paní. Moji glosu, že lid, který páchá na nevinných násilí, žádný morální nárok na pozitivní emoce nemá, již neunesla a odešla.

Počasí: Mlha a mrholení. Ještě že jsme měli stolek z kopce, a tak na něm tekl potůček místo rybníku.

Reakce: Dívky nás, na rozdíl od minulé akce, přijali vcelku pozitivně. O nabízené letáky zájem byl; pokud ne, byli jsme odmítnuti zdvořile. Na diskuse nedošlo, myslím, že z důvodu hluku a počasí.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 16.15h, panely vidělo asi 300 studentů a podobný počet dospěláků.

Rozdáno 6 modelů, 120 letáků. 3 podpisy.

Fotografie