Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Obchodní akademie

Město Svitavy
Datum úterý 9. listopadu 2021

Souhrn: Nuda, (skoro) nikdo s námi nemluvil. Maličká škola.

Útvar a umístění: Dvě skupiny panelů směrované ke škole. Větší část na dláždění při památníku osvobození a menší skupina o několik metrů dále směrem k městu na zeleni. Žel, studentů bylo ve škole pětkrát méně, než se oficiálně uvádí.

Perlička: Vojáků Rudé armády osvobozujících naši zemi si velmi vážím, ale musel jsem pousmát nápisu na desce pomníku: "První tank přijel do Svitav asi v 10 hodin dopoledne." A to my taky.

Úřady: Bez problému. Předem jsme dostali nabídku využít prostor pomníku, abychom nepřekáželi na úzkém chodníku či silnici. Rádi jsme využili.

Počasí: Sluníčko, jež zdrhlo za baráky.

Reakce: Studenti vycházeli na zápraží školy a prohlíželi si užasle panely. Při oslovení a nabídce letáku buď poděkovali, nebo zdvořile odmítli. To bylo z komunikace s námi vše.

Mladík na kole zabrzdí u stolku a ptá se: "Co se to tu děje?" Po mém vysvětlení obrací kolo. Ptám se já: "Vy si nemyslíte, že má být právo na život od početí?" "Celej svět jde do prdele," hází klučina flintu do žita. Souhlasím s otázkou: "Není to tak právě proto, že řešíme své potíže zkratkami a násilím?"

Muž středního věku byl pro ochranu nenarozených, a to mnohem radikálněji, než my: "Prohlídl jsem si ty vaše obrázky. A máme novorozence doma. A když vidím, co těm dětem dělají - zabil bych je za ty děti, zabil."

Jediná petentka tohoto dne si vzala pro dceru - medičku mimčo. Povídala, že když na její škole dělali referendum, tak jen 3 studenti byli pro život a několik bylo nerozhodnutých. A dodala, že by ty naše panely měly vidět všechny střední školy. No, makáme na tom.

Statistika: Akce trvala od 11h do 16h, panely vidělo asi 100 studentů a 800 dospěláků.

Rozdány 3 modely, 120 letáků. 1 podpis.

Fotografie