Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Autobusák a Billa

Město Litomyšl
Datum pondělí 8. listopadu 2021

Souhrn: Místo stále skvěle funguje - hodně mladých. Strážníci zmatení a počasí fuj.

Útvar a umístění: Klikatá linie na trávníku podél chodníku krytá čely a boční stěnou supermarketu. Malé děti chodící na autobus jsme posílali jiným chodníkem - z druhé strany Billy.

Úřady: Celý den nic; až když byly panely nahromadě a chtěli jsme je nakládat, přišli strážníci a začali si v nich listovat, fotit a rozčilovat se. Pořád dokola se ptali jednu otázku: "Co když to uvidí děti?!" Já znovu a znovu odpovídal, že na rozcestí stál kolega, a posílal malé děti okolo. Tady to máme vymyšlené opravdu vzorově. Když i pány strážníky tohle kolečko začalo nudit tak usoudili, že když teda končíme, měli by nás to nechat naložit. To jsme měli radost, hlavně že zase nakládáme potmě.

Počasí: Mrholení "vhodně" doplňoval déšť.

Reakce: Petice byli po značnou část dne před vodou schované a k podpisům jsme nezvali, přesto se lidé chodili ptát na její téma. Po mé informaci se mnozí na podpatku otočili a mizeli.

Kdyby nešlo o život, vtipnými bych nazval hovory s ezoteričkami. Ptám se paní právě se otáčející na výše zmíněném podpatku: "Vy nejste pro život?" "Ale ano, ale věřím, že si každá duše vybere rodiče." "Aha, a na základě čeho tak věříte?" "Hm, tak, věřím." Jo, to asi tak bude, vždyť kdo by si pro sebe nevybral násilnou smrt, a to dříve, než uvidí modré nebe a západ slunce. Jistě jsme si své rodiče všichni vybrali, a proto si s nimi všichni tak rozumíme.

Moc fajn byly bandy tak asi patnáctiletých v pozdním odpoledni. Byli živí a zvídaví.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 16h, panely vidělo asi 2 500 lidí.

Rozdáno 8 modelů, 30 letáků. 19 podpisů.

Fotografie