Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Jihočeská univerzita

Město České Budějovice
Datum úterý 2. listopadu 2021

Souhrn: Výborné co do množství studentů shlédnuvších panely, hrozné co do reakcí.

Útvar a umístění: Nejdříve linie přímá, později přestavěna na klikatou. A to na hlavní cestě parkem v areálu univerzity mezi Filosofickou fakultou a VŠ kolejemi.

Úřady: Madam z vedení fakulty se mnou chtěla diskutovat o našem sbalení se a vypadnutí. V kostce jsem jí sdělil, proč a na základě čeho (jakého zákona) tam působíme a namísto diskuse jsem doporučil volat policii, pokud je svědkem porušování zákona. Jejím uraženým odchodem to skončilo.

Počasí: Oblačno a vítr, jež se pranic nedržel itineráře předpovězeného našimi mrakopravci z ČHMÚ.

Reakce: Studenti nám pouze pokládali otázky jako jestli to máme povolené a co když to uvidí malé děti. Hlavně ta druhá otázka je velmi logická, vždyť v areálu univerzity pobíhají stovky dětí, že? Jiná témata je nezajímala, alespoň navenek v hovorech s námi, u panelů se občas dvojice či trojice zastavily.

V závěru dne se přeci jen objevila trojice dívek, které měli otázky opravdu k tématu. Dvě dívky si pak vzali "mimča" (modely ve 12. týdnu), ta třetí dívka ne, že prý už má. Zeptal jsem se odkud, byl jsem zvědavý. Tak ze střední školy, když u nich přednášela paní doktorka Preiningerová. Služba této paní doktorky je skvělá, slečna si dost i po letech pamatovala. Dokazuje to i fakt, že "mimčo" stále má.

Statistika: Akce trvala od 11h do 16.15h, panely vidělo asi 1 000 studentů.

Rozdány 3 modely, 20 letáků. 2 podpisy.

Fotografie