Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

SŠ technická

Město Most
Datum středa 20. října 2021

Souhrn: Krásný a bezkonfliktní den; se studenty radost mluvit, pokud tedy vyndali z uší špunty ; )

Útvar a umístění: Místo standardně úřadům oznamované demonstrace na základě zákona shromažďovacího, jsme tentokrát vyjeli bez oznámení na základě zákona petičního a postavili petiční stánek na palouku u podchodu vedoucímu k tramvajím. To ze dvou důvodů: jednak nám zde posledně úředníci nadávali do kokotů, lhářů a komentovali naše vzezření a odění a to jsme si nechtěli zopakovat, a druhak jsme nechtěli čas určený pro studenty promrhat marnými diskusemi s úředníky.

Úřady: Bez problému; třikrát za den přijela nějaká hlídka měšťáků. Zastavili u krajnice, tak 10 min. zůstali a koukali, jednou si nás fotili, ale "seznámit se" nepřišli. Jestli hlídali, jestli nepliveme na zem, nebo nenutíme lidi k podpisu petice flintou, nebo nás jen chtěli vystresovat, mi není známo.

Počasí: Paráda - sluníčko na opalování. Vichřice jménem Ignác přišla až za pár hodin, děkujeme za načasování.

Reakce: Studenti moc fajn, v pohodě a slušní, i když mnozí bez zájmu. Když mají špunty v uších a čučí do placky, tak by vás i zašlápli. Z modelů miminek byli někteří nadšeni, a to kluci i holky. Letáčky si brali, leč někteří je za chvíli zahodili - kolega jich našel asi 30.

Statistika: Akce trvala od 11h do 15.30h, panely vidělo asi 500 studentů.

Rozdáno 18 modelů, 200 letáků. 14 podpisů.

Fotografie