Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Pěší zóna

Město Louny
Datum úterý 19. října 2021

Souhrn: Pozdvižení na vsi v duchu soudce Lynče, podpora mlčenlivých.

Útvar a umístění: Přímá linie naproti infocentra, podélně dělící pěší zónu. Obcházka za linií. Později (coby kompromisní řešení vyjednané s úřadem) přestavěná na průchozí uličku - protilehlé linie obrázky proti sobě.

Úřady: První tým strážníků se snažil proti nám vydráždit a poštvat občany: "Že je to hnus, paní, že jo, že by to mělo zmizet!" Takto a podobně roznadávali a rozdivočeli všechny kolemjdoucí, což však s námi pranic nehnulo, jsme zvyklí. Takovej šutr do hlavy by byl jistě zabral, ale tak hluboko jsme zatím neklesli. Pak dorazila PČR, doporučil hledat kompromis, až dorazí úředník. Představa kompromisu přišedšího úředníka s velitelem strážníků byla tato - ulička obrázky k sobě a tyčky kov na kov. Takže cca šířka ramen chlapa, kam nikdo nevstoupí, neboť by nic neviděl a ještě by si polámal hnáty o tyče. Přebudovali jsme linii na dvě protilehlé a normálně průchozí a nabídl jsem to jako můj maximální kompromis. "Ale to je kompromis z 50%!" zvolal náčelník. "Však ano, ta druhá půlka kompromisu je ta vaše, takhle to funguje. Jestli to takto nevyhovuje, tak to shromáždění rozpusťte, " já na to. A to zase že né a nakonec že dobrý. Při nakládání nás navštívila jiná parta strážníků, tentokráte s pokutou, za ranní vjezd na pěší zónu. Strážník se pak ke mě naklonil a pravil: "Příště radši jeďte někam jinam, v Lounech jsou strašně blbí lidi."

Počasí: Oblačno, tři kapky deště a trus o slunečník brnkající, údajně ze střechy sám od sebe padající.

Reakce: Nemáme v Lounech jen odpůrce, ale i lidi, co nám fandí a plně nás podporují. Jenže, ti nekřičí, na úřad a policii nevolají.

Třeba pán na koloběžce, s jednou nohou z oceli, se za námi několikrát vrátil, vůbec nechápal, proč tolik nenávisti vůči nám. Pouštěl si nahlas vlasteneckou rockovou hudbu, byl mi posilou, když mi bylo těžko.

Starší paní po prohlídce panelů prohlásila: "Sem by měli nahnat všechny školy, co to má znamenat, že je sem nepustí!"

Slečna, kterou nepustili dovnitř: "Mladí mají taky právo se poučit!"

Kluk říká dívce po té, co prošli uličkou a koukli do letáku: "Co to jako je, někdo si udělá dítě, a pak ho zabije?"

Přišel za mnou mladík něco přes dvacet, začal jako namistrovaný chytrolín - jak jsme hloupí, a že i 100 000 potratů je málo. K šípku jsem jej neposlal, jak by si jistě zasloužil, ale pokusil jsem se mu náš pohled vysvětlit. V průběhu čtvrthodinové diskuse změnil názor tak, že by se potraty měli omezit cenou, napálil by to tak na 40 tisíc. Když prý je někomu líto dát stovku za gumu, tak ať aspoň pořádně cáluje.

Statistika: Akce trvala od 11h do 17h, panely vidělo asi 1400 lidí.

Rozdány 2 modely, 60 letáků. 4 podpisy.

Fotografie