Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

U Kauflandu

Město Kladno
Datum úterý 21. září 2021

Souhrn: Reptající důchodci, manipulující a napadením panelů vyhrožující úřednice. Nové informace o testech od těhotné paní.

Útvar a umístění: Široká cesta mezi Kladenským Václavákem a Kauflandem podélně dělená přímou linií s čely, a krytou zahrádkami. Za linií zůstal prostor pás chodníku na obejití pro malé děti.

Úřady: Opět jedinečný a neopakovatelný zážitek se zástupcem úřadu. Tedy - údajným, dotyčná paní se nepředstavila. Paní přišla s myšlenkou, že některé obrázky jsou hanlivé. "Drastické jsou, ale hanlivé? To jsem ještě neslyšel." kroutím hlavou. Byl jsem poučen - hanlivé jsou ty panely, kde mají oběti potratu oddělenou hlavu od těla. A tyto že musí pryč. "Ne," odmítl jsem, "dokud se toto dětem děje, musí s tím být lidi konfrontováni."

Dialog pokračuje takto: "A co když sem prostě naběhnu a roztrhám vám to?" "Teď mi jako vyhrožujete? A jste vůbec z úřadu, nebo si ze mě děláte legraci?" "Jsem z úřadu a nevyhrožuju, ale co kdybych to zničila?" "Prosté - fotím a volám policii." "Ale proč policii, dyť si to tady jen tak stojí." "Trestný čin poškozování cizí věci." "To je vaše? "Ne, spolku."

Pak mi paní začala tvrdit, že ta cesta za linií (a za květináči) je úzká a lidi jsou zvyklí chodit hlavní částí a brala si kolemjdoucí za svědky a snažila se je vydráždit ke zlobě proti mě. Babky na mě prskaly ochotně. Oplatil jsem podobně - cestou za linií právě procházela parta menších kluků, které tudy poslal kolega, tak se ptám: "Kluci, dá se tam vzadu projít?" "Jo, úplně v pohodě." "Tady ta paní tvrdí, že je to moc úzké..." "To je blbost, ještě jsem mohl udělat rukama takhle." říká kluk a ukazuje rukama rozpažení. A tímto show skončila.

Počasí: Zataženo, ochlazení proti minulému týdnu téměř o 20°C a dost se to projevilo lidem na náladě.

Reakce: Paní na pozvání k petici reagovala slovy: "Planeta je přelidněná, při takovém systému je lepší když vymřem..." "Tak, že bychom začali vámi?", reagoval pán, který hovor zaslechl.

Vladimír: Byly tu dvě ženy - první pravila, že když se narodí dítě feťákům, tak ho nebude chtít nikdo adoptovat ze strachu, že nebude zdravé. Hned ta další paní se svěřila, že byla 5 měsíců feťačkou na perníku a na potratu nebyla jen proto, že jí zavírali v koupelně. Ale dítě se narodilo zdravé. A možná ji právě to mimčo dalo vůli dostat se z drog, ale je již naše dedukce.

Paní v šestém měsíci a s kočárkem se zastavila a povídala, že kdyby dítě mělo být postižené, že by na ten potrat asi šla. Tak jsem jí, v jejím případě nesmyslně, začal vysvětlovat, že krom některých případů postižení, jako je např. Downův syndrom, to nebývá jisté. Ona mi oponovala, ale z jiné strany, než jsem čekal. Řekla: "Mám to tady v papírech: Downův syndrom 1 : 30 000, takže nic se neví jistě." Asi záleží na druhu testu, ale vlastně je to úplně jedno, zabít někoho, jen proto že je nemocnej...

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 17h, panely vidělo asi 2500 lidí.

Rozdáno 10 modelů, 120 letáků. 22 podpisů.

Fotografie