Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Hotelová škola

Město Mariánské Lázně
Datum středa 8. září 2021

Souhrn: Studenti okázale nad věcí, ale prohlíželi si.

Útvar a umístění: Přímá linie na chodníku podél plotu přímo naproti škole. U zadního východu do parku řádil bagr, všichni studenti tak museli předem.

Úřady: Podobně jako v Ostrově - v reakci na oznámené shromáždění jsem dostal od města sdělení, že úřad nemá proti jeho uskutečnění námitek. A kolem 15h - Městská policie: "Tak tohle všechno půjde dolů!" "A jakpak to?" říkám v úžasu, že zdejší strážníci, na rozdíl od města Ostrov, neznají hranice svých kompetencí. "Vy si jako myslíte, že můžete zabrat celou ulici?" diví se oni mému divení. Tak jsem jim dal přečíst stanovisko Min. Vnitra o akcesorických součástech shromáždění a odešli v míru. Ne, už se nedivím zmatku a neznalosti kompetencí strážníků, už jsem si vzpomněl - v Mariánkách přece vládne ta podivuhodná strana, jež svým názvem propaguje organizovaný zločin.

Počasí: Dobré; jasno, zlobil vítr.

Reakce: Tak první reakcí se zapsala paní volající z balkónu a její manžel, který měl dojem, že jim chceme zatarasit vjezd do jejich servisu - tam jsme nechali samozřejmě v linii mezeru, nejsme pitomí. Lidé se také často uklidní po té, co se nám podaří je přesvědčit, že nejsme eurohujerská neziskovka placená z jejich daní. Né že by nám to hned věřili, ale i pochybujícím dojde, že protipotratovou kampaň by asi EU ani Babiš nefinancovali.

Kolemjdoucí se živě zajímali o petici, i když ne všichni byli obsahem nadšeni. Petici podepsala a za dobré dílo nás pochválila lídryně Volného bloku za Karlovarský kraj.

Někteří studenti byli dosti přidrzlí a chovali se přezíravě, jeden kluk se pokusil poškodit panel. Hodně se ale pod školními schody shlukovali a prohlíželi si panely, takže jsme nakonec měli dobrý pocit.

Statistika: Akce trvala od 11h do 15.15h, panely vidělo asi 250 studentů.

Rozdáno 12 modelů, 50 letáků. 20 podpisů.

Fotografie