Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Pěší zóna

Město Karlovy Vary
Datum úterý 7. září 2021

Souhrn: Paráda; v klidu a se spoustou mladých. I slušný zájem o panely.

Útvar a umístění: Přímá linie podélně dělící chodník (6 panelů v dolním patře. Možnost panely obejít menší částí cesty za linií.

Úřady: Bez problému. Před akcí mi volali, že tam bude jarmark, tak jsme se dohodli, že se my posuneme ulicí výše, pak mi volali znovu, že si spletli datum, tak dobrý.

Počasí: Perfektní; oblačno.

Reakce: Výjimečně bez konfliktu. Chlápek mi sice vynadal do č...., ale to nebylo k tématu - myslel si, že volím Piráty, měl jsem černé tričko. Mladík projíždějící na kole mi nadal do k.....ů, ale to taky nebyl konflikt, poněvadž ujel.

Mládež se nám zdála otevřenější než jinde, zastavovali se u panelů a diskutovali spolu, ale ne s námi. Jelikož jsou hlasití, tak jsem jen glosoval jejich řeči.

Mladá oponentka nám na panel pověsila velký arch s nápisem : "Interupce je základní lidské právo ženy." Teď mě napadá, (krom toho, že holky chybují i v pravopise), že kdybychom to tam nechali viset, třeba by v kontrastu s obrázky někomu docvakla stupidita a trapnost takových tvrzení, nevím.

Tichý mladý muž, zjevně vysoce vzdělaný: "Na tohle názor nemám, ale chci vám sdělit, že každé narozené dítě má vliv na globální globální oteplování." "No a?" ptám se. "No má vliv na globální oteplování." "A to jako chcete děti vybíjet, aby se nám neoteplilo?" stále nechápu. "To né, ale že žádné mít nebudu..." A po takových rozhovorech nevím - smát se, brečet, nadávat? Tak jsem je tupě čučel do výloh.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 18h, panely vidělo asi 5 000 lidí.

Rozdáno 13 modelů, 150 letáků. 20 podpisů.

Fotografie