Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

SŠ řemesel a služeb

Město Moravské Budějovice
Datum úterý 15. června 2021

Souhrn: Studentů málo, reagující však s ještě nezkaženou myslí.

Útvar a umístění: Dvě budovy téže školy odděluje park, kudy se studenti nejen přesunují, ale i tráví své volno. V jeho středu jsme postavili tři linie, a tak vytvořili opticky uzavřený prostor.

V době pocovidové (nebo mezicovidové???) stále nejsou školy plné. Kapacita této je 550, přítomných 100 - 150, což je pro nás mrzuté.

Úřady: Nic.

Počasí: Slunečné a příjemné, tedy pro nás v parku.

Reakce: Studenti o tématu živě diskutovali, ale jen mezi sebou. Bylo znát, že jsme na moravském venkově. Kluci i holky slušně a s úsměvem zdravili, děkovali za letáček. Jen jedna parta se odvážila přijít s otázkami. Byl jsem velmi překvapený, že když jsem odpověděl, řekli: "Aha," nebo "hm," a třeba položili otázku doplňující, ale pak šli k dalšímu tématu. To je dnes vzácnost, bývá dnes zvykem omílat stejnou otázku stále dokola bez akceptace odpovědi.

Když jsem těhotné ženě vysvětlil, oč jde v petici, odpověděla: "S tím souhlasím, kdo by s tím taky nesouhlasil?" "No, víc než 90% lidí této země," já na to.

Paní s ročním chlapečkem na ruce s kočárkem v druhé, řekla: "Von sem chtěl jít a já nevím proč." "Třeba chce, abyste podepsala petici právě za mimča," usmívám se. Paní však, dle svých slov, nechce brát lidem svobodu, byť považuje každé narozené dítě za naprosto dokonalé a bez chyby. Chlapeček ale nechtěl od stolku odejít, tak tam dobu jen tak stáli a pak odešli, proti jeho vůli. Přiznávám, že jako chlap vůbec nerozumím jejich "mimozemské" komunikaci, vycházím jen ze slov matky:)

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 15.30h, panely vidělo asi 100 studentů.

Rozdáno 8 modelů, 40 letáků. 15 podpisů.

Fotografie