Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

OC Citypark

Město Jihlava
Datum pondělí 14. června 2021

Souhrn: Dost vydařené, a navíc v klidu.

Útvar a umístění: Plac mezi přechodem pro chodce a hradbami obklopen panely; dalo se to obejít jiným přechodem.

Úřady: Na místě bez problému; před akcí to opět na mě zkoušeli s poplatky za zábor, ale dali si vysvětlit, že se na shromáždění toto nevztahuje.

Počasí: Horko a slunečno.

Reakce: Na tomto místě třetí akce od r. 2015 a řekl bych, že nyní byl zájem o prohlížení panelů nejvyšší. Negativní reakce jen asi dvě.

Mladá mamina s kočárkem při podpisu petice: "Já jsem si tím prošla, naši mě k potratu tlačili, ale já se nedala. A podívejte, jakýho mám krásnýho kluka!"

Pán středního věku s dámským doprovodem podepsal s vysvětlením, že se o téma zajímá, protože je z děcáku. A prý je na světě rád, tedy většinou.

Přidala se i paní se dvěma dospívajícími dcerami, jež se však držely opodál a pravila: "Taky mi řikali, že to bude postižený a dopadlo to jinak," a hodila pohledem na pěkné holčiny.

Paní hledíc na panely pronesla: "No, člověk to normálně ví, ale teprve když to vidí, tak si to tak nějak uvědomí."

Tři Romské matky si na panelech vzájemně ukazovaly, v jakém týdnu těhotenství ta která byla na potratu. Ale jen jedna z nich toho litovala a přišla se zeptat, jestli i tak, když byla, může podepsat petici. Řekl jsem jí, že minulost se změnit nedá, jen odpustit, ale že může takto udělat něco pro budoucnost.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 17.15h, panely vidělo asi 6 000 lidí.

Rozdáno 10 modelů, 100 letáků. 14 podpisů.

Fotografie