Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Gymnázium

Město Litovel
Datum pondělí 7. června 2021

Souhrn: "Kdyby nic jiného, tak jste je rozhodně zaujali." Slova paní učitelky dobře vystihují průběh.

Útvar a umístění: Zvlněná linie na hrázi rybníka s obrázky směřovanými ke gymnáziu.

Úřady: Bez problému; pán z úřadu se přišel podívat a pohovořit.

Počasí: Velmi příjemné - polojasno a mírný vítr.

Reakce: Měli jsme několik debat s děvčaty, i ty mladinké byly silně pro potratově vyhraněné. Jejich argumenty se točily okolo znásilnění, ačkoli dětí počatých při znásilnění je u nás 6 - 10 jednotlivých případů za rok oproti cca 19 000 potratů. I tento fakt, byť není směrodatný, se snažíme předat, poněvadž to mnozí mají v hlavě nastavené tak, že potraty se dělají jen kvůli znásilnění, případně nemoci.

Zacyklení: Paní středního věku se odmítla připojit k petici, neboť prý též byla takové situaci - rozvedená, se dvěma dětmi, další dítě si nemohla finančně dovolit a zvolila potrat. "Mohla jste dát děťátko k adopci," odpovídám. "To nemohla, protože kdybych ho viděla, tak bych si ho nechala," paní na to. "Tím líp, ne?" ptám se. "Ale já si ho nemohla dovolit," začíná se paní opakovat, a já se opakuji s adopcí. Tak a teď jsme v zamotaní v klubku a já nevím, jak ven. Tak se loučím s přáním dobrého a - jsem poněkud zmatený, ale, je to opravdu tak, že to mimčo umřelo proto, že hrozilo riziko, že se do něj máma zamiluje, až jej uvidí?

Perlička: Po hrázi běhali studenti z jiných škol. Dvou kluků, na kterých bylo vidět, že celý rok jen seděli u počítače, jsem se zeptal, jak se jim běhá. Odpověděli: "No, my spíš jen chodíme..." Nesmějeme se jim, oni naši mladí nejsou vinni tím, že nesměli sportovat ani zpívat.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 16h, panely vidělo asi 250 studentů.

Rozdáno 6 modelů, 50 letáků. 0 podpisů.

Fotografie