Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Hotelová škola

Město Plzeň
Datum středa 2. června 2021

Souhrn: Překvapení: studenti i studentky fajn a v pohodě.

Útvar a umístění: Panely v přímé linii na rozhraní chodníku a cyklostezky od vchodu školy k zastávkám autobusů. Před a za linií přechody pro chodce, rodiče s dětmi se tak mohli panelům bez problému vyhnout rovnoběžným chodníkem, odkud byly vidět jen 3 nenásilné panely.

Úřady: Pan ředitel mi přišel sdělit, že se mu panely nelíbí a byl naštvaný, že jsme na základě jeho názoru nesbalili a neprchli. Naštěstí v tom přijeli úředníci; s nimi jsme se dohodli, že budeme oba konce linie panelů hlídat a rodiny s dětmi varovat. To nebyl žádný problém, krom rizika úžehu, nikdo jiný než studenti, a to i z jiných škol tu nechodil.

Počasí: Sahara.

Reakce: Dva kluci mě poslali do pr.ele, jinak byli všichni príma, zájem o prohlížení i o letáky a mimča, ptali se. Jen ta petice... Před akcí jsem si přečetl svoji zprávu z tohoto místa z ledna 2015. Tenkrát nás tam trochu trápili a i pobavili policajti - mysleli si totiž, že v pytlích, kterými zatěžkáváme panely, máme ty potracené děti a že je chceme vysypat. Ale, co je zajímavější, stěžuji si ve zprávě na to, že bylo jen 80 podpisů. Dnes se mi to zdá neuvěřitelné, před školou jsme rádi za 8. Společnost se rychle mění, a netrvá to již staletí, ani desítky let, spíš měsíců.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 15.15h, panely vidělo asi 500 studentů.

Rozdáno 15 modelů, 170 letáků. 13 podpisů (80 v roce 2015).

Fotografie