Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Demonstrace

Gymnázium

Město Domažlice
Datum pondělí 31. května 2021

Souhrn: Prima kluci, holky většinou nafrněné: "My jsme gymnázium, víte?"

Útvar a umístění: Panely ve třech skupinách. Dva panely u dubu před vchodem, 9 panelů v přímé linii u plodu při cestě do Kauflandu a 4 u zídky v trávě. Přijeli jsme později a přesto jsme to postavili včas před polední pauzou, studenti si tudy chodili pro sváču i odpoledne domů. Přes otevření středních škol vládou stále trvají nějaká omezení, např.: jen 15 žáků na třídu. Pro nás to znamená, že jich je celkově míň.

Úřady: Paní ředitelka mi udělala scénu, obvinila mě z neslušnosti, že jsem se jí nezeptal na názor předem. Vysvětluji, že považuji za slušnost řídit se zákonem, ten říká, že musím oznámit shromáždění obci, a to jsem učinil. Na to mi řekla, že se zákonem ometám. No, nic. Paradoxně, v ředitelně této školy jsme před pár lety (2017) již stáli, nabízeli přednášku i bez panelů. Hnala nás svinským krokem, ale asi si to již nepamatuje, jistě toho má hodně.

Počasí: Oblačno, vítr mírný.

Reakce: Měli jsme asi 6 skupinových debat, většinou kluci, byli zvídaví, měli zájem i o letáky. Jedna slečna žádala zakrytí panelů s krví. Prý kamarádka má fobii z krve a omdlí, když to uvidí. Když se během hovoru ukázalo, že půjde okolo až večer, problém tím byl vyřešen a mohli jsme si povídat o tématu.

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 15.15h, panely vidělo asi 250 studentů.

Rozdány 3 modely, 110 letáků. 6 podpisů.

Fotografie