Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

MHD Nemocnice Motol

Město Praha
Datum úterý 18. května 2021

Souhrn: Pohoda bez urážek, slušně lidí i zájmu, loučení s Prahou.

Útvar a umístění: Akce formou dlouhého petičního stánku na ploše mezi výstupem z metra stanice Motol a zastávkou autobusu.

Snad na delší dobu poslední stánek v Praze, vláda konečně otevírá střední školy. My se tak, jak říkám - snad a možná, a každý kdo poslední rok žil v této zemi mi rozumí, vracíme k dříve běžnému scénáři.

Úřady: Na udání policejní hlídka, jen ověření totožnosti, stánek už znají.

Počasí: Oblačno, vítr.

Reakce: Oproti včerejšku nárůst zájmu, ale to bylo dno.

Dvě slečny po vysvětlení cíle petice ji hned podepsali. Jedna z nich, evidentně silně traumatizovaná, se svěřila, že jí zde v Motole provedli potrat pod záminkou, že je dítě mrtvé a musí ven, ale pak vyšlo najevo, že bylo živé.

Starší paní, po třetí chemoterapii v této nemocnici (ukazovala nám hadičky na svém těle), si prohlédla obrázky stánku a hrkly jí do očí slzy. Člověk by čekal, že bude plakat pro své trápení, ale ona ne: "Proč to lidi nechápou, proč jednají s dětmi, jako by byly odpad?!"

Mladá paní vydržela nad peticí diskutovat 40 minut. Na jednu stranu jí lákala k podpisu, na stranu druhou měla asi 150x "ale co když". Ne ne, vlastně těch otázek měla ve skutečnosti mnohem méně, neboť na některé z nich jsme já i kolega odpověděli každý 3x. Což je asi tak můj limit, pak se snažím z hovoru vycouvat.

Jistě také nějaké negativní reakce; mladík: "Už sem nechoďte, kazíte lidem den!"

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 17.45h, kolemjdoucích asi 3 500.

Rozdáno 6 modelů, 90 letáků. 14 podpisů.

Fotografie