Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

Můstek

Město Praha
Datum pondělí 17. května 2021

Souhrn: Hodně lidí, ale slabý zájem.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku vprostřed nejspodnější části Václaváku.

Úřady: Strážník mi přišel sdělit, jak jej pobuřuje, že vždycky postavíme takhle na prostředek a né někde bokem. Odpověděl jsem, že si myslím, že hasiči umí kroutit volantem. A kdyby jela od Václaváku velká tatrovka, musela by si proklestit cestu přes lipovou alej.

Počasí: Dešťové přeháňky, vítr.

Reakce: Možná byli lidi nervózní z počasí, ale byl to neskutečný rozdíl proti akci na stejném místě v dubnu. Tehdy si panely prohlíželi téměř všichni, nyní téměř nikdo. Psychologie a sociologie jsou složité a zajímavé vědy...

Lékař, původem z nějaké jižní země, při podpisu petice: "Před 14 lety jsem přijel studovat medicínu, abych pomáhal lidem. Teď ale vidím, že je to velká špína. Potraty dětí, z nich vakcíny..."

Slečna, studenka zdrávky, posměšně: "To je jen blastula!" Nenechají si slečny vysvětlit, (čerpám z Encyclopaedia Britannica) že pojem blastula se používá jen u nižších živočichů, kdy rannou fází vývoje koule s dutinou. U savců včetně člověka, žádná fáze koule s dutinou není, je to koule plná. A existuje se asi 6. až 7. den od početí. V diskusi jsme dospěli do bodu, kdy slečna prohlásila, že ona je chtěná, a to jí dává právo na život a ten kdo není chtěný, právo na život nemá. Jen v duchu si říkám, že to, že vaši chtěli dítě, ještě neznamená, že chtěli zrovna vás. Končím debatu a jdu se raději projít...

Student, jenž byl rozhodně pro život, říkal, že o tom hodně diskutuje se spolužáky, ale že mu chybí argumenty na nějaké otázky. Vznesl nám tedy jemu známé námitky oponentů a my jsme dali odpovědi a vybavili jej literaturou.

Statistika: Akce trvala od 11h do 17.30h, kolemjdoucích asi 7 000.

Rozdáno 8 modelů, 50 letáků. 12 podpisů.

Fotografie