Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

OC Černý Most

Město Praha
Datum středa 12. května 2021

Souhrn: Davy mladých, slečna diskutuje i za deště, počasí vyšiluje. A úžasná rodina stánkaře.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na ploše u výstupu z metra směrem k obchoďáku.

Úřady: Nic.

Počasí: Chladno, několikrát déšť, z toho jeden průplach. Včera jsem se kropil vodou, abych vydržel to vedro, dnes "brečím", že jsem si nevzal spodky.

Reakce: Celkově v klidu a bez konfliktů. Mladinké slečny chodily loudit mimča(modely), některé starší slečny přicházely na urputné disputace, jedna 15letá přitom promokla. Na naše upozornění, že když by šla na potrat v tomto věku, že riziko budoucí neplodnosti je vysoké, zaklínala se, že to jí bude úplně fuk, hlavně když se nyní zbaví děcka. Doporučil jsem jí, aby se poptala u starších žen, které zůstaly bez dětí, jestli je jim to fuk.

Blízký stánek s občerstvením se jmenuje "U dvou bratrů". Lámal jsem si marně hlavu otázkou, o jaké bratry se asi jedná, dokud za námi nepřišel pan majitel. Poptal se o co nám jde, a pak povídá: "Máme se ženou 8 dětí. Poslední dvojčata, kluci, podle nich jsem pojmenoval ten bufet. I moje vlastní rodina, všichni do nás hučeli, ať jdeme na potrat, že 8 je moc. Řekl jsem, běž se utratit sám, jsou moje tělo, moje děti, nedám je!"

Statistika: Akce trvala od 10.15h do 18h, kolemjdoucích asi 6 500.

Rozdáno 10 modelů, 70 letáků. 10 podpisů.

Fotografie