Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000Nesoudíme. Pomáháme

Petiční stánek

OC Arkády

Město Praha
Datum pondělí 10. května 2021

Souhrn: Divné dny - téměř bez rozhovorů.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na zeleni při cestě mezi sídlišti a obchoďákem. Vláda otevřela obchody, tak jsme udělali šňůru po obchoďácích.

Úřady: Nic.

Počasí: Sahara.

Reakce: Konečně, dočkali jsme se. Celý den samí lepší lidi! Přes poledne kravaťáci, později omladina, ale taky nějaká lepší. Jak se to pozná? No, kromě módy také tím, že nediskutují, jen trousí urážky: "Idioti!" "Blbečci!". Nebo plány typu: "V noci to zapálíme!" Takže jsme měli klídek a pohodičku, nemuseli jsme hýbat pusou.

Příjemnou změnou byl upřímný pokec s 30letým Ctiradem, jenž byť jsa lehce ovíněn, byl na tom se svým úsudkem nadstandardně. Nejdřív nás zpucoval: "To jste se museli zbláznit, snažit se oslovit kravaťáky, kdyby si mezi ně hodil myš, tak jí sežerou!" Pak se rozpovídal, že vždy, když vidí náš stánek, se v něm něco láme, neboť si je vědom, že moc nechybělo a mohl být také na tom panelu. Zároveň mudroval, jestli by mu tak nebylo lépe. Odešel však s dobrou, podařilo se nám jej přesvědčit, že je dost mladý na to, aby mohl svůj život změnit a dát mu smysl.

Statistika: Akce trvala od 11h do 17.45h, kolemjdoucích asi 2 600.

Rozdány 4 modelů, 60 letáků. 9 podpisů.

Fotografie