Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Bondy centrum a nádr. bus

Město Mladá Boleslav
Datum středa 9. prosince 2020

Souhrn: Nic moc, dost nám ten útvar obcházeli.

Útvar a umístění: Čtvercový se dvěma vchody na prostranství před obchoďákem. O něco dál od vchodu než v minulých letech, abychom nezablokovali stánek s trdelníkem. S pánem ze stánku jsme se skamarádili, byl první, kdo nám podepsal petici. Zeptal jsem se, proč neprodává radši pečené klobásy, že bych si dal. "To jsme směli včera, dnes je to zakázané, a kamarádi večer vylévali sudy se svařákem." A takhle my si tu žijeme...

Útvar jsme postavili trochu experimentálně - s dovnitř promáčklými rohy. Tvar se osvědčil ve vztahu k povětří, vůbec se však neosvědčil psychologicky - jevil se menší a víc lidí jej obešlo. Proto, když vítr polevil, vrátili jsme tradiční tvar.

Myslím, že hlavní důvod menší návštěvnosti nebyl v umístění nebo tvaru, ale ve velké úspěšnosti let minulých - že již téměř všichni mladí v Boleslavi panely viděli.

Úřady: Paní z úřadu se na nás přišly podívat jako každý rok. Tentokrát měly výhrady jen varovným cedulím; chtěli by tam asi mít rok, od kdy je to přístupné mládeži.

Počasí: Silnější vítr, šedo a příšerná zima.

Reakce: Slabé a studené, podobné počasí. Snažili jsme se rozproudit vlastní krev i atmosféru intenzivním rozdáváním letáků, šlo to ztuha.

Starý pán si prohlédl a panely a vydal se ke stolku, myslel jsem, že jde podepsat petici. Začal ale nad ní mávat holí a volal. "Ta posvátnost lidského života musí být konečně zlomena!" Jestli jsem v něčem změnil názor za ty roky práce na ulici, tak v tom, že by byl nacismus jen německý problém. Opravdu není.

Dobrý rozhovor jsme měli s paní učitelkou a i když jsme se neshodli zcela, byla vděčná za inspiraci a vzala si materiály pro výuku, chce se tématu více věnovat.

Nějaký namistrovaný chlápek ani panely neviděl, ale seřval mě tak, že jsem čekal ránu na čenich. Ještě si asi vyleje zlost na úřadě, prý pro tohle je nevolil. Upřímně s nimi cítím, nemaj to tam vůbec lehký.

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 16.15h, panely vidělo asi 800 lidí.

Rozdáno 20 modelů, 150 letáků. 10 podpisů.

Fotografie