Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

Pod sochou

Město Praha
Datum úterý 27. října 2020

Souhrn: V klidu, ale: i v centru Prahy začíná být problém najít místo s lidmi...

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku s využitím všech panelů na ploše náměstí mezi zastávkami tramvaje a metra.

Úřady: Nic.

Počasí: Podvečer se sluníčkem, pěkné.

Reakce: Feministky a další fanoušci násilí na bezbranných se hrnuli k podpisu petice v domnění, že je to za potraty v Polsku. Jaké však bylo jejich zklamání, když jim došlo, že nejsme jako oni - pro smrt. Takto bylo aspoň dost debat a docela v mezích slušnosti, nikoliv však v mezích zdravého rozumu.

Slečna svůj podpis v petici proškrtala, že prý je pro právo na potrat. Ptám se, snad logicky, ukazujíc na panel: „Souhlasíte tedy s trháním dětí na kusy?“ „Ne, nesouhlasím.“ „Jak to, vždyť říkáte, že jste pro právo na potrat?“ „Ano, ano, to jsem!“ „Takže souhlasíte tedy s trháním dětí na kusy?“ „Ne, to ne.“ No, tak tenhle uzel jsme fakt nerozmotali.

Hlavně ten poslední mladík byl síla: „Když rodíte děcko, ptáte se ho, jestli chce na svět?“ „A co chcete dělat, pokud nedostanete kladnou odpověď? Necháte ho shnít v lůnu matky?", odpověděl jsem, a byl jsem vlídně napomenut, abych se nebavil s blázny.

K Polsku: Loni tam bylo provedeno 1 100 potratů. Byly legální ze třech důvodů: ohrožení života matky, početí ze znásilnění a podezření na zdravotní poškození dítěte. A právě tyto eugenické potraty, jichž je z výše uvedeného počtu 98%, prohlásil Ústavní soud za neústavní. Zbývá tedy 26(!) potratů z důvodů ohrožení života matky a početí ze znásilnění. A vzhledem k tomu, že Poláků je 4x tolik co nás, vychází tedy na Česko 6 - 7 potratů z těchto dvou důvodů, kterými u nás obhajují těch asi 19 000 zabitých.

Statistika: Akce trvala od 11h do 16.45h, kolemjdoucích asi 1 800.

Rozdány 2 modely, 30 letáků. 4 podpisy.

Fotografie