Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

OC Galerie Harfa

Město Praha
Datum pondělí 5. října 2020

OC Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a.

Souhrn: Cílů bylo dosaženo - viděli jsme poprvé, jak vypadá ulice města se zavřenými školami a ulili jsme se z velkého deště.

Útvar a umístění: Akce formou petičního stánku, použito všech 15 panelů. Na škaredé trávě, "centimetr" za pozemkem obchoďáku.

Úřady: Nic.

Počasí: Půl dne slabě pršelo a po zbytek to hrozilo. Proto jsme také toho dne nejeli do Hradce dle plánu, tam mělo padnout vody mnohem víc.

Reakce: Jedním slovem? Suché (v tom mokru).

Vladimír: Nabídl jsem paní letáček a ona povídá: „Je to vražda, víte to?“ „Vím, a překvapuje mě, že vy to víte, to jste jedna z mála.“ „Vím to, protože jsem cizinka, u nás je to trestné. A tak to má být."

„S potratem nesouhlasím, ale ať si každý dělá co chce!“ reaguje dáma na pozvání k petici. Najednou zastaví fungl nová dodávka Mercedes a řidič odbíhá bez zamčení. „Héle, ta by se nám hodila,“ říkáme si s kolegou. „Tak si jí vezmeme, krást se sice nemá, ale ať si každý dělá co chce, že!“, smějeme se hloupému názoru.

Paní hledala důvody ospravedlnění potratů, pak jak sama řekla, šlo jí hlavně o ten její. Po odběrech jí doktoři řekli, že mají podezření na tři syndromy, z nichž u jednoho se dala očekávat smrt do 3 měsíců. Je věčná škoda, že paní šla touto cestou, mohla svému dítěti dávat lásku 9 + 3 měsíce. Přátelé, každý máme asi 25% šanci, že umřeme na rakovinu a 75% šanci, že umřeme na něco jiného. Každé manželství končí z 50% rozvodem a z 50% smrtí. Je ale rozumné život předem zabalit? Radši se neženit?

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 17.30h, asi 1 700 kolemjdoucích..

Rozdány 2 modely, 80 letáků. 13 podpisů.

Fotografie