Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SŠ a VOŠ zdravotnická

Město Plzeň
Datum středa 9. září 2020

Souhrn: Tohle nebylo píchnutí do vosího hnízda, ale sršního ;(

Útvar a umístění: Přímá linie s mírně naklopenými konci podélně dělící cestu mezi školou a stanicí tramvaje. Možnost obejít byla po rubové straně linie, využilo několik jednotlivců.

Úřady: Se zástupcem městské části jsme se na umístění panelů dohodli bez problému. Studenti na nás zavolali policii se stížností, že jsme na ně sprostí. Ze sprostoty mě obvinili i do očí a když jsem se optal, co jsem řekl sprostého, tak že prý je od nás sprosté, že nechceme potraty.

Počasí: Slunečno.

Reakce: Nejdřív musím vyzdvihnout, že většina děvčat buď slušně odmítla nabízený leták, nebo přijala, nebo slušně diskutovala.

Byla tam však ječící a nenávistná menšina, o některých dívkách se dalo říci, že jsou ve změněném stavu vědomí. Některé se snažili obhajovat vlastní potraty, jiné hájili svoji spolužačku, jež byla na potratu po znásilnění. Urážely se nad tím, že na panelech srovnáváme potraty s genocidami i nad obsahem petice.

Po návštěvě policie jsem řekl, že se s nimi bavit nebudeme, když to berou takto. Ale to tak úplně nešlo, když přicházeli jiní studenti s otázkami, kteří s tím neměli nic společného. Na konci školy se opět okolo stolku utvořil roj, ječení, nadávky, urážky. Kluci ukradli petice - jednu mrskli na zeď, druhou do koše. Dívka vytrhla z petičních desek papíry a zůstala jak opařená, když jsem vystartoval a papíry jí vytrhl. Nešlo mi samozřejmě o papír, ale o adresy petentů, jsem za ně před zákonem zodpovědný. Všechno jsem uklidil a řekl jsem slečně, žádající mimčo: "Nic nebude, když kradete!" "My to nekrademe, my to jen ničíme." Když jsme přestali odpovídat, začali se rozcházet a v tom přišel mladík z gymnázia, hájící naše názory a začal s nimi vášnivě diskutovat, což vygradovalo tak, že byl při útěku stržen k zemi a zranil se do krve.

Statistika: Akce trvala od 10.15h do 16h, panely vidělo asi 600 studentů.

Rozdáno 10 modelů, 100 letáků. 14 podpisů.

Fotografie