Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

SŠ zdravotnická

Město Most
Datum středa 29. ledna 2020

Souhrn: Byť né v "plné zbroji", přesto "hluboká orba".

Útvar a umístění: Z nám neznámého důvodu od SŠ chodily malé děti, a vzhledem k cyklostezce nebylo možné postavit jakýkoliv uzavřený útvar. Proto jsme postavili jen nenásilné panely; chybějící obrazy jsme se snažili nahradit aktivitou (hubou), letáky a modely maličkých.

Úřady: Na rozdíl od úředníka ze Semil je neurážela věta "Člověk, oběť globální genocidy" v souvislosti se zobrazeným vývojem člověka, takže byli (logicky) spokojeni. Tím z komunikace vyprchalo napětí (také přisprostlíka nechali doma), a mohli jsme si normálně povídat. Policejního velitele zajímalo, proč jsme pro život, proč to vlastně děláme a vyslechl si celé Tomášovo svědectví...

Počasí: Vítr byl dosti studený, ale na leden dobrý.

Reakce: Nejdřív byli, a to zejména dívky, opatrné a odměřené. Jak mile se nám podařilo pár miminek rozdat, atmoška se změnila. Třeba šla parta - 4 děvčata a kluk. Nabízím mimčo dívkám - povznesený nezájem. A kluk ho chce. Za chvíli dívky přiběhnou: "Jé, to je pěkný, my chceme taky. Jiná na nabídku reaguje: "Když mě je ho líto..." "Můžete to brát pozitivně, že to je to zachráněné.", odpovídám. "Ahá, tak to jo."

Statistika: Akce trvala od 11.15h do 15.15h.

Rozdáno 100 modelů, 250 letáků. 27 podpisů.

Fotografie